Ўзб Рус
Охирги янгиланиш : 23.03.2019



12:18:49 (GMT +5), Яш, 24 мар 2019

Давлат нотариал идораларига 32 нотариуслар тайинланди

Аҳамият беринг

Давлат нотариал идораларига 32 нотариуслар тайинланди

Жорий йилнинг 5 март куни республикадаги бўш (вакант) нотариус лавозимларига танловлар янги тасдиқланган Нотариус лавозимига тайинлаш бўйича танлов ўтказиш тартиби тўғрисидаги низомга асосан ўтказилди.


Рўйхатга қайтиш Чоп этиш

Муаллиф : Адлия вазирлиги Жамоатчилик билан алоқалар бўлими

Жорий йилнинг 5 март куни республикадаги бўш (вакант) нотариус лавозимларига танловлар янги тасдиқланган Нотариус лавозимига тайинлаш бўйича танлов ўтказиш тартиби тўғрисидаги низомга асосан ўтказилди.

Нотариус лавозимига танловда қатнашиш учун жами 43 нафар номзодлар талабгор сифатида Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ҳузуридаги Олий малака комиссиясига ҳужжат топширди.

Танловлар очиқлик, шаффофлик ва одиллик принципларига асосан ўтказилди.

Танловда талабгорларнинг давлат ва жамият қурилиши ҳамда ижтимоий-сиёсий соҳадаги ислоҳотлар, фуқаролик ҳуқуқи ва нотариат соҳасидаги саводхонлиги синовдан ўтказилди.

Танловлар натижасида Наманган вилоятида 2 та, Самарқанд вилоятида 4 та, Сурхондарё вилоятида 9 та, Фарғона вилоятида 10 та ва Хоразм вилоятида 7 та давлат нотариал идораларига нотариуслар тайинланди. Жумладан,

Наманган вилояти:

Уйчи туман 1-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Турсунов Жасурбек Рустамжон ўғли;

Уйчи туман 2-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Хакимов Алимардон Собитхожаевич.

Самарқанд вилояти:

Жомбой туман 2-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Азизов Джахонгир Илхомович;

Каттақўрғон шаҳар 1-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Ботиров Озод Комилджонович;

Пахтачи туман 1-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Худжанова Дилобар Махмудовна;

Самарқанд шаҳар 12-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Хўжамқулов Хусан Уринбоевич.

Сурхондарё вилояти:

Ангор туман 3-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Каримов Умид Зоирович;

Денов туман 4-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Хасанов Азизбек Абдурасулович;

Музработ туман ДНИ нотариуси лавозимига – Темиров Диловар Рустамович;

Олтинсой туман 2-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Ўрозов Абдувоҳид Норбоевич;

Қумқўрғон туман 3-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Абдиназаров Алишер Менгали ўғли;

Термиз туман ДНИ нотариуси лавозимига – Хасанов Шавкат Хасанович;

Термиз шаҳар 8-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Гаффаров Бекзод Хамракулович;

Шеробод туман 2-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Рустамов Лазизжон Рустамович;

Шўрчи туман 3-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Номозов Нодирбек Исмоил ўғли.

Фарғона вилояти:

Боғдод туман ДНИ нотариуси лавозимига – Қобилов Улуғбек Тожибоевич;

Бешариқ туман 3-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Жуманов Дилмурод Арифович;

Қувасой шаҳар 2-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Мирзаев Салимжон Сотволдиевич;

Фарғона туман 1-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Хакимов Дилшодбек Шуҳратович;

Фарғона шаҳар 9-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Ғоипов Фарҳоджон Рустамалиевич;

Фарғона шаҳар 11-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Қодиров Жахонгир Қодиржонович;

Фарғона шаҳар 12-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Саидбаев Муҳаммаднодир Дилмурадович.

Фарғона шаҳар 13-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Михлиев Адхамжон Тиловолдиевич;

Фурқат туман ДНИ нотариуси лавозимига – Ахмаджонова Муслимахон Усмонали қизи;

Ўзбекистон туман ДНИ нотариуси лавозимига – Тожиматов Ахаджон Носирович.

Хоразм вилояти:

Хазорасп туман 2-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Матёқубов Дилмурод Самандарович;

Хива шаҳар 1-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Юсупов Бахтиёр Бахадирович;

Хонқа туман 3-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Султанов Акбар Бахтиёр ўғли;

Урганч туман 2-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Султанова Шоира Рахимберганова;

Урганч шаҳар 1-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Хўдайберганова Марифат Якубовна;

Урганч шаҳар 12-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Матёқубов Жасурбек Шоназарович;

Янгиариқ туман 2-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Каримов Умидбек Бекжан ўғлилар тайинланди.

 

Танловлар 5 март куни Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигининг www.minjust.uz расмий веб-сайти орқали онлайн тарзда ёритиб борилди ҳамда танлов жараёнлари ёзиб олинди.