Ўзб Рус
Охирги янгиланиш : 15.06.2019



14:34:11 (GMT +5), Яш, 16 июн 2019

Тошкент шаҳрида 22 та давлат нотариал идораларига нотариус тайинланди

Аҳамият беринг

Тошкент шаҳрида 22 та давлат нотариал идораларига нотариус тайинланди

Эълон қилганимиздек 2019 йил 5 февраль куни Тошкент шаҳридаги бўш (вакант) нотариус лавозимларига танловлар ўтказилди.


Рўйхатга қайтиш Чоп этиш

Муаллиф : Адлия вазирлиги Жамоатчилик билан алоқалар бўлими

Эълон қилганимиздек 2019 йил 5 февраль куни Тошкент шаҳридаги бўш (вакант) нотариус лавозимларига танловлар ўтказилди.

Нотариус лавозимига танловда қатнашиш учун жами 44 нафар номзодлар талабгор сифатида Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ҳузуридаги Олий малака комиссиясига ҳужжат топширди.

Танлов натижаси кўра, Тошкент шаҳридаги 22 та давлат нотариал идораларига нотариус тайинланди. Жумладан:

1. Чилонзор туман 4-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Худойбердиев Ахмат Эшкабилович;

2. Чилонзор туман 8-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Ярматов Комил Оралович;

3. Чилонзор туман 10-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Кариева Мухлиса Боҳодировна

4. Чилонзор туман 12-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Эрманова Роза Фарходовна;

5. Олмазор туман 12-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Хамидова Адиба Мизробовна;

6. Яккасарой туман 1-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Ахмедов Шавкат Рахмадович;

7. Яккасарой туман 9-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Гафурова Дилдора Абдухошимовна;

8. Яккасарой туман 10-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Равшанов Шерзод Муродилло ўғли;

9. Миробод туман 1-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Шодмонова Мохира Фуркатовна;

10. Мирзо Улуғбек туман 7-сон ДНИ нотариуси лавозимига –Джобборова Дилноза Исломбековна;

11. Шайхонтоҳур туман 1-сон ДНИ нотариуси лавозиимга – Насирова Самияжон Шухратджон қизи;

12. Шайхонтоҳур туман 3-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Самадова Дилафруз Хикматуллаевна;

13. Шайхонтоҳур туман 11-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Нартажиева Санобар Содиковна;

14. Учтепа туман 3-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Нигматов Санжар Бахтиёр ўғли;

15. Учтепа туман 10-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Келдиярова Зебинисо Рузиевна;

16. Юнусобод туман 2-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Ахмедова Дилбар Давроновна;

17. Юнусобод туман 3-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Ормонов Баҳодиржон Мустафакулович;

18. Юнусобод туман 4-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Бурханова Дилинур Абдиғаниевна;

19. Яшнобод туман 8-сон ДНИ нотариуси лавозимига – Дўстмухаммад Сардора Файзуллаевна;

20. Яшнобод туман 9-сон ДНИ нотаруиси – Исакова Манзура Владимировна;

21. Сергели туман 7-сон ДНИ нотариуси – Мубораков Анвар Холмураталиевичлар тайинланди.

Бундан ташқари, танловда яхши натижа қайд этган талабгор Туляганов Маъруфжон Якубжонович аввалдан вакант бўлиб келган Юнусобод туман 9-сон ДНИ нотариуси лавозимига тайинланди.

Маълумот учун: танловлар очиқлик, шаффофлик ва одиллик принципларига асосан янги тасдиқланган Нотариус лавозимига тайинлаш бўйича танлов ўтказиш тартиби тўғрисидаги низомга бўйича ўтказилди.

Танловда талабгорларнинг давлат ва жамият қурилиши ҳамда ижтимоий-сиёсий соҳадаги ислоҳотлар, фуқаролик ҳуқуқи ва нотариат соҳасидаги саводхонлиги синовдан ўтказилди.